Ve Španělsku za poslední den zemřelo 87 nakažených koronavirem, nejméně za dva měsíce

Ve Španělsku poprvé po dvou měsících klesla denní bilance obětí koronaviru pod stovku. Za poslední den zemřelo 87 pacientů, což je ještě méně než v sobotu, kdy úřady hlásily 102 úmrtí. Informovalo o tom v neděli ministerstvo zdravotnictví. Snížil se i počet nově nakažených: pozitivní test mělo za posledních 24 hodin 421 lidí, v sobotu to bylo 539.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé ve Španělsku u katedrály Sagrada Familia | Zdroj: Reuters

Celkem má Španělsko od začátku epidemie 231 350 potvrzených případů nákazy virem SARS-CoV-2, z toho 27 650 lidí zemřelo a téměř 145 000 se už vyléčilo.

Zažili světové války, španělskou chřipku, ani covid je neporazil. Příběhy vyléčených, kterým je nad 100 let

Číst článek

Počet úmrtí se v této sedmačtyřicetimilionové jihoevropské zemi daří v posledních týdnech výrazně snižovat. Na začátku dubna denní bilance obětí překročila 900, v květnu zatím byla vždy nižší než 300. Přesto na komplikace spojené s nemocí covid-19 zemřelo ve Španělsku nejvíce lidí po USA, Británii a Itálii.

Díky příznivému vývoji patří Španělsko k zemím, jež začaly s postupným uvolňováním omezení přijatých v rámci boje proti šíření viru. Kvůli celostátní karanténě, která platila od poloviny března, mohli lidé ven pouze na nákup základního zboží, k lékaři či do práce. Zmírnění restrikcí přišlo začátkem května.

Teprve minulý týden ve Španělsku otevřely obchody s plochou do 400 metrů čtverečních. Tento týden vstoupila zhruba polovina země do další fáze uvolňování, která mimo jiné umožňuje otevřít zahrádky restaurací s poloviční obsazeností.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme