Španělsko překonalo hranici půl milionu nakažených covidem-19, kriticky nemocných je méně než v březnu

Španělsko jako druhá evropská země překonala hranici půl milionu lidí nakažených koronavirem. Za poslední den se v zemi se zhruba 47 miliony obyvatel infekce potvrdila u 2440 lidí a celkově se od začátku epidemie virem SARS-CoV-2 nakazilo přes 525 000 lidí, oznámilo v pondělí ministerstvo zdravotnictví. Ve Francii je nově infikovaných přes 4200, což je výrazně méně než o den dříve. Méně nových případů hlásí i Itálie.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ačkoli počet nově nakažených je ve Španělsku vysoký, nemocnice oproti jarnímu vrcholu epidemie situaci zvládají bez větších problémů | Zdroj: Reuters

Španělské úřady v poslední době informují o přírůstku nakažených pomocí dvou číselných údajů: jedním je počet lidí, u nichž testy infekci prokázaly v posledních 24 hodinách, druhý počet nových případů.

Většina z těchto „nových případů“ se ale zpětně přiřazuje ke konkrétním dnům, kdy byly testy provedeny, čímž se revidují statistiky z uplynulého období. Takových nových případů registruje ministerstvo od pátku 26 560. Během víkendu španělské úřady čerstvé údaje nezveřejňují.

Ačkoli počet nově nakažených je ve Španělsku vysoký, nemocnice oproti jarnímu vrcholu epidemie situaci zvládají bez větších problémů, protože kriticky nemocných je ve srovnání s březnem či dubnem jen zlomek. Za poslední den ve Španělsku zemřelo šest lidí, celkový počet obětí covidu-19 překročil 29 500.

Čech žijící ve Španělsku: Letní sezona byla fatální. Město je prázdné, plné cedulí s nápisy ‚na prodej‘

Číst článek

Více nakažených než Španělsko má v Evropě jen Rusko se zhruba 145 miliony obyvatel, které překročilo hranici jednoho milionu infikovaných, větší část jeho území je však v Asii. Španělsko je tak druhou evropskou zemí, která překonala půlmilionovou hranici.

Ve Francii v poslední době počty nově odhalených případů koronaviru strmě rostly. Země s 68 miliony obyvatel v pátek a v sobotu ohlásila přes 8000 nakažených, v neděli pak něco přes 7000, přičemž celkově se už od jara koronavirus prokázal u více než 328 000 lidí. Počet obětí covidu-19 se za uplynulý den zvýšil o 25 na celkových 30 726. Do nemocnic bylo za týden přijato skoro 2000 pacientů ve vážném stavu, 326 z nich je na jednotkách intenzivní péče.

V šedesátimilionové Itálii v pondělí úřad civilní ochrany zveřejnil mírně optimistická čísla, oproti předchozímu dni počet nových případů nákazy klesl zhruba o dvě stovky na 1108. Celkem se v Itálii nakazilo přes 278 000 lidí, na 35 500 z nich zemřelo. Za poslední den bylo obětí 12.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme