Ve Španělsku zavřeli kvůli viru druhou oblast. Tentokrát jde o část Galicie na severu země

Španělsko uzavřelo kvůli novým případům koronaviru po části Katalánska další oblast, tentokrát část severošpanělské Galicie. Uzávěra se bude týkat asi 70 000 lidí má platit nejméně do pátku 10. července.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělsko uzavírá už druhý region | Zdroj: Profimedia

Obyvatelé části provincie Lugo na severu Španělska nebudou smět do jiných částí země a budou se moci pohybovat jenom v rámci kraje A Mariňa.

Španělsko uzavřelo kvůli koronaviru okres, kde žije na 200 tisíc obyvatel

Číst článek

Mimo něj se dostanou lidé jen ve výjimečných případech, například za prací. Uzávěra skončí pouhé dva dny před naplánovanými regionálními volbami v Galicii.

Regionální ministr zdravotnictví Jesus Vázquez Almuiňa v neděli řekl novinářům, že v oblasti je nyní 258 případů nákazy a z nich 117 právě v Lugu. Podle ministra se většina z nich váže k barům.

V rámci zpřísněných pravidel bude nyní návštěvnost omezena na polovinu a lidé budou muset mít roušky, a to i venku na plážích nebo na koupalištích.

Španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa sdělil, že vláda vývoj v Katalánsku i v Galicii pozorně sleduje. „Klíčem ke snížení křivky (výskytu koronaviru) je dodržování odstupu. Musejí tam zastavit růst případů,“ sdělil.

Ve Španělsku se nákaza potvrdila u 205 545 lidí a zemřelo tam 28 385 pacientů.

V sobotu katalánské úřady uzavřely oblast s 200 000 obyvateli západně od Barcelony. Uzávěra se týká i města Lleida.

Země ukončila nouzový stav 21. června a uzávěra v Katalánsku byl od tohoto data první krok tohoto druhu. Důvodem byl skokový nárůst případů koronaviru spojovaný především s dělníky ze zemědělských farem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme