Španělsko má po tahu vánoční loterie El Gordo další milionáře

Tradiční a oblíbená vánoční loterie ve Španělsku má své milionáře. El Gordo patří k nejstarší a nejštědřejší loterii na světě. Není postavena na jackpotu, ale na složitém systému, který zajišťuje alespoň minimální výhry pro tisíce sázejících. Výše výhry tak závisí na počtu zakoupených kuponů. Letos se vítězné losy prodaly v 83 městech po celé zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnankyně obchodu, který prodal vítězný los, slaví | Foto: Reuters

Hlavní cena, čtyři miliony eur, vypadla z osudí hodinu a půl po začátku losování.

Štěstěna se letos usmála na stovky lidí z Madridu a okolí, za desetinovou účast na vítězném čísle má každý držitel losu 400 tisíc eur jistých.

Přehrát

00:00 / 00:00

Loterii El Gordo přiblížila zpravodajka ČRo ve Španělsku Ľubica Zlochová.

Smyslem této vánoční loterie je, aby se o výhru podělilo co nejvíce lidí. Dva dny před Štědrým večerem si tisíce Španělů díky vánoční loterii přilepšili, z některých jsou i čerství milionáři.

Letos si Španělé tiketů vánoční loterie El Gordo neboli Tlouštík koupili kvůli krizi méně než obvykle. I tak je průměr na Španěla 76 utracených eur, tedy asi 2000 českých korun.

Naopak více se tento rok zapojili Asiaté, hlavně Číňané, kterých je i ve Španělsku stále více, losy si však kupovaly i přes internet přímo z Číny. Zapojili se také Japonci a Jihokorejci.

Klasickými nákupčími losů jsou pak obyvatelé Latinské Ameriky.

Ľubica Zlochová, Simona Bartošová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme