Španělsko stále trápí velké lesní požáry

Ve Španělsku kvůli rozsáhlým požárům platí i nadále maximální stupeň ohrožení. Jenom včera hlásili hasiči devět nových požárů v různých regionech země. Ministerstvo vnitra proto vyzvalo občany ke spolupráci, zejména co se týče požární prevence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár ve Španělsku | Foto: AFP

Tisíce hektarů lesní půdy už během tohoto léta shořelo v různých oblastech Španělska. Požáry zatím nejvíce zasáhly východní pobřeží a střed vnitrozemí. Momentálně je aktivních několik požárů, které se však hasičům daří dostat pod kontrolu.

Požáry způsobuje převážně teplé počasí. Teplota dosahuje na mnoha místech Španělska až 40 stupňů Celsia, horko je navíc doprovázeno silným nárazovým větrem.

Ještě větším nebezpečím jsou ale pyromani, kteří stojí za většinou lesních požárů. Právě proto vyzvalo ministerstvo vnitra obyvatele k obezřetnosti a spolupráci s policií a lesními strážemi při identifikaci potenciálních pyromanů.

Požáry si už ve Španělsku vyžádaly devět obětí, sedm z nich byli hasiči, kteří zahynuli při výkonu svého povolání. S požáry v současnosti boju

Přečtěte si také:
Korsika stále bojuje s rozsáhlými požáry

Ľubica Zlochová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme