Vysoké teploty ve Španělsku usmrtily dva bezdomovce, celkem zahynulo už pět lidí

Horka ve Španělsku si vyžádala další dvě oběti. Zemřely o víkendu v katalánské Tarragoně, ale místní média o úmrtí informovala až v pondělí. Podle deníku La Vanguardia šlo zřejmě o dva bezdomovce. Nynější vlna veder sužuje téměř celou Evropu, nejvyšší jsou teploty na Pyrenejském poloostrově, ve Španělsku tak k pondělku kvůli horku zemřelo už pět lidí.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Podle katalánských médií jsou posledními oběťmi dva muži bez dokladů, oba zemřeli o víkendu v nemocnici v Tarragoně. Jednoho z nich přivezla sanitka v pátek večer a druhého v sobotu kolem poledne. Už v pátek zemřel kvůli horku jiný bezdomovec v Barceloně.

Další dvě španělské oběti nynějších veder zemřely v regionu Murcia na jihovýchodě země. První z nich byl dělník, který pracoval na stavbě dálnice, a druhý zemědělec, který pracoval na poli.

Nejvyšší teploty naměřili ve Španělsku koncem minulého týdne v regionu Extremadura, kde bylo ve městě Badajoz 46 stupňů Celsia, což je nejvíc v historii tohoto města. V Katalánsku zažili nejteplejší den letošního roku v sobotu, kdy tam naměřili až 40 stupňů. V neděli teploty začaly mírně klesat.

Podle španělského meteorologického ústavu má v úterý přijít na Pyrenejský poloostrov studená fronta z Atlantiku, která by měla nebývalá horka ukončit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme