‚Je nezbytné, abychom práci na dálku regulovali.‘ Španělsko chce hradit lidem na home office náklady

Lidem, kteří musejí ve Španělsku kvůli koronavirovým restrikcím pracovat z domova, budou zaměstnavatelé nejspíš muset hradit jejich náklady. Podle agentury Reuters se na příslušném návrhu zákona dohodla vláda v Madridu se zástupci odborů a podnikatelského sektoru.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidem, kteří musejí ve Španělsku kvůli koronavirovým restrikcím pracovat z domova, budou zaměstnavatelé nejspíš muset hradit jejich náklady (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Podle vicepremiéra Pabla Iglesiase je potřeba, aby kabinet nastavil pro práci z domova jasná pravidla a ochránil zaměstnance. Zatím ale není jasné, co všechno budou muset firmy svým zaměstnancům během home office proplácet.

‚Jako březen ve zpomaleném záběru.‘ Nemocnicím v Madridu docházejí kapacity, zahlcené jsou i ve Francii

Číst článek

„Je nezbytné, abychom práci na dálku regulovali tak, že budou ochráněna práva zaměstnanců,“ řekl Iglesias televizní stanici TVE.

Podle návrhu zákonné úpravy mají mít zaměstnanci záruku, že všechny náklady, které jim kvůli práci mimo kancelář vzniknou, jim zaměstnavatel uhradí. Nic konkrétnějšího ale Iglesias neřekl.

Ve Španělsku, které na jaře pandemie covidu-19 citelně zasáhla, pracovaly během celostátní karantény z domova miliony lidí. Ačkoli přes léto se lidé mohli do práce vrátit, podstatná část jich stále pracuje na dálku, protože v kancelářích platí omezení ohledně kapacity.

Návrh zákona o proplácení nákladů na home office ještě musí schválit kabinet, teprve poté poputuje do parlamentu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme