Španělsko zasáhlo zemětřesení. Zemřelo nejméně 10 lidí

Nejméně deset mrtvých je prozatímní bilance obětí zemětřesení na jihovýchodě Španělska. Otřesy o síle 5,1 stupně Richterovy škály zasáhly v sedm večer zejména 90 tisícové město Lorka v regionu Murcia. Podle starosty ale bilance pravděpodobně nebude konečná. Na místě zasahují záchranáři i armáda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Lorka na jihovýchodě Španělska zasáhlo zemětřesení | Foto: AFP

Jak na Radiožurnálu informovala spolupracovnice ČRo ve Španělsku Lubica Zlochová, zemětřesení způsobilo ve městě Lorka obrovské škody. Zhroutilo se několik budov, zničeny byly desítky aut, zhroutila se i zvonice místního kostela. Na místě zasahuje i armáda, úřady musely evakuovat i tamní nemocnici.

„Počty raněných zatím nejsou známy. Lidé se zdržují na ulicích a mnozí hledají své příbuzné,“ přiblížila Zlochová. Stovky obyvatel města se také obávají vrátit do svých domovů a rozhodly se strávit noc mimo obydlí. Město proto připravilo v místním parku a také na fotbalovém stadionu provizorní nocleh a jídlo pro 10 tisíc občanů.

V průběhu večera zasáhly oblast další otřesy, jejich intenzita však byla nižší.

Epicentrum otřesů bylo zhruba 350 kilometrů jihovýchodně od metropole Madridu, otřesy ale pocítili lidé například i v provinciích Granada, Alméria a Albecete.


Zvětšit mapu

Igor Maňour, Lubica Bergmanová, Ľubica Zlochová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme