Španělský amatérský atlet poběží 366. maraton v řadě

Španělský amatérský atlet Ricardo Abad se dnes v Madridu pokusí o nevšední zápis do historických análů: chystá se totiž zaběhnout v pořadí už 366. maraton po sobě. Když se mu to podaří, překoná dosavadní rekord belgického běžce Stefaana Engelse. Ten denně běhal maratonskou trať celých 365 dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prague Marathon 2011 | Foto: Filip Jandourek

Ani den bez maratonu, i takové by mohlo být motto španělského běžce. Každý den po celý rok uběhl tento muž maratonskou trať 42 kilometrů a 195 metrů dlouhou.

Abad o sobě uvádí, že se mu takový životní styl zkrátka líbí, miluje sport a rád si dává odvážné výzvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Španělská zpravodajka L'ubica Zlochová popisuje snažení španělského běžce

Uběhnout maraton mu trvá průměrně okolo 4 hodin. Osobní rekord činí 2 hodiny a 57 minut. Nejdéle běžel 7 hodin, tehdy ho ale sužovala žaludeční viróza.

Španěl běhal skutečně za každé situace a nenechal se odradit ani chřipkami. „Během jednoho běhu se dokonce dozvěděl, že mu zemřel otec, on ani tak nepřestal běžet a nevzdal to,“ upřesňuje španělská zpravodajka L'ubica Zlochová.

V běhání chce pokračovat dál

Jako důkaz, že při plnění rekordu nepodváděl, s sebou maratónec při běhu nosí 2 GPS přístroje, na každém zápěstí jeden. Na jeho webové stránce si každý může zkontrolovat, kde se sportovec právě nachází.

Dnes poběží v madridském parku. 366. maraton po sobě je ale pro Abada jen mezníkem, který mu vynese zápis v Guinessově knize rekordů.

Po dosažení rekordu totiž Španěl neplánuje žádný odpočinek. Zastavit se má v úmyslu až na čísle 500 - tedy 12. února 2012.

Běžec zároveň pořádá finanční sbírku pro organizaci, která se věnuje postiženým lidem. Jeho cílem je nasbírat euro za každý kilometr, který uběhne.

41letý Ricardo Abad kromě běhání chodí denně do práce, je ženatý a má 5letou dceru.

Ľubica Zlochová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme