Španělský premiér odmítá nařčení z korupce. Obvinění jsou podle něj nepravdivá

Španělský premiér Mariano Rajoy odmítá, že by měl něco společného s korupcí v jeho straně. Lidovci i sám ministerský předseda čelí podezření z toho, že po dobu skoro dvou desetiletí pobírali špinavé peníze. Ty měly straně údajně poskytovat stavební firmy, kterým se při dlouholetém rozkvětu trhu s nemovitostmi výjimečně dařilo. Španělská opozice i veřejnost kvůli kauze požadují Rajoyovu demisi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský premiér Mariano Rajoy | Zdroj: ČTK

Aféru spustila publikace fotografií tajných účtů, které si rukou vedl bývalý pokladník Lidové strany Luis Barcena. Na těchto účtech figurují jména nejvýše postavených členů lidovců, včetně premiéra Rajoya, exministrů a ministrů.

Při měnách jsou uváděny finanční částky, které měly politici údajně periodicky dostávat v obálkách.

„Není to pravda. Nikdy, opakuji, nikdy jsem neobdržel, ani nerozděloval černé peníze spolustraníkům, ani nikomu jinému. Všechno, co se zveřejnilo a co se naznačuje, je nepravdivé,“ hájil se Rajoy před novináři v sídle strany v Madridu.

Protikorupční prokuratura už zahájila vyšetřování, které má potvrdit nebo vyvrátit existenci tajné pokladny Lidové strany.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme