Španělský premiér provedl rozsáhlé změny ve vládě

Španělský premiér José Luis Rodriguez Zapatero oznámil v Madridu rozsáhlé změny ve vládním kabinetu. Týkají se téměř všech ministerstev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

José Luis Zapatero | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Dvě z nich, pro bytovou výstavbu a rovné příležitosti, budou zrušena. Důvodem změn je podle šéfa socialistické vlády potřeba zeefektivnit státní správu a ušetřit.

Nejširší změnou vlády během šest a půl ročního mandátu chce Zapatero svůj kabinet posílit a zrenovovat pro to, aby se co nejdříve podařilo odstranit následky ekonomické krize. Nesporným důvodem je i ztráta důvěry občanů k vládní straně. Socialisti přišli o volební preference i následkem nedávné generální stávky.

Do vládního kabinetu se začlenily čtyři nové tváře a zrušila se dvě ministerstva. K výměně ministrů došlo i na postu šéfa diplomacie, ministra práce, zdravotnictví a životního prostředí. Pozici si posílil současný ministr vnitra, který se stal zároveň prvním viceministrem a mluvčím vlády.

Ľubica Zlochová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme