Španělský premiér Rajoy předpovídá své zemi další těžký rok

Španělský premiér Mariano Rajoy bilancoval v Madridu první rok své vlády. Poděkoval občanům za to, že nadále snášejí jeho úspornou politiku a následky krize. Ta má nejčastěji podobu snížených platů nebo ztráty zaměstnání. Krize se sice ve Španělsku prohlubuje, vláda ale půjčku od Evropské unie na celkovou záchranu stále odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský premiér Mariano Rajoy | Zdroj: ČTK

Bilance prvního roku Rajoyovy pravicové vlády je žalostná.

Premiér se podle očekávání snažil obhajovat tvrdá opatření, které vláda po celý rok zaváděla. Ta však zatím pozitivní efekt nepřinesla. Španělská ekonomika se nadále propadá a krize se prohlubuje.

Navíc nic nenasvědčuje tomu, že příští rok se situace změní k lepšímu, což uznal i sám premiér. „Čeká nás tvrdý rok. Zejména jeho první polovina. Recese španělské ekonomiky ještě nějaký čas potrvá,“ uvedl Rajoy.

Situace ve Španělsku se v průběhu roku nejčastěji označovala pojmy jako největší nezaměstnanost v Evropě, krize bankovního sektoru, vládní škrty, exekuce a protesty občanů.

Ľubica Zlochová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme