Španělský rekordman uběhl pětistý maraton v řadě. Podporuje charitu

Španělský Forrest Gump. I na takové jméno slyší běžec Ricardo Abad. Denně uběhne 42,195 km, přičemž 1. září 2011 odběhl svůj 366 maraton za sebou. Nutno ale dodat, že tento muž má pravidelnou pracovní dobu i rodinu. I když se už maratonec pyšní zápisem v Guinessově knize rekordů, běhá dál a pomýšlí na další rekord.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běhání (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Španělé, sledující příběh Ricarda Abada, už zaznamenali jeho pětistý běh. Ten si španělský Forrest Gump odbyl podle plánu v Barceloně. Většinu běhů ale ametérský atlet uskutečňuje ve svém rodném Navarrském regionu.

Dalším cílem Ricarda Abada je završit počet odběhnutých maratonu v řadě na 1000. Z hlediska logistiky to ale může být náročné s ohledem na zaměstnání čas. Maratónská trať mu zabere většinou tři a půl hodiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh běžce Richarda Abada přibližuje redaktorka Ľubica Zlochová.mp3

Ricardo Abad pomáhá svou běžeckou vášní charitě. Podporuje finanční sbírku pro charitativní organizaci, která se věnuje mentálně postiženým lidem.

Cílem běžce je získat jedno euro za každý odběhnutý kilometr.

Jiří Chum, Ľubica Zlochová, Jakub Viliš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme