Španělský soud obvinil tři kněze ze sexuálního obtěžování nezletilého chlapce

Policie ve španělské Granadě zatkla tři kněze a jednoho profesora náboženské výuky pro podezření ze sexuálního obtěžování. Měli zneužívat nezletilého chlapce, který se se svým příběhem svěřil až jako dospělý. Napsal dopis přímo papeži Františkovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Granadský arcibiskup se za kněze obviněné ze sexuálního zneužívání omluvil. Kněží sloužící mši pak činili pokání tak, že klekali a lehali tváří k zemi.

Granadský arcibiskup se za kněze obviněné ze sexuálního zneužívání omluvil. Kněží sloužící mši pak činili pokání tak, že klekali a lehali tváří k zemi. | Zdroj: Reuters

Vatikán nejprve nařídil interní vyšetřování v arcidiecézi v Granadě. V srpnu také papež František osobně zavolal dnes 24letému muži a jménem církve se mu omluvil.

Nepříjemné zážitky má poškozený z doby, kdy mu bylo 13 let a pomáhal jako ministrant. Policie ale zatím neupřesnila, v jaké farnosti ke zločinu došlo.

Poškozený muž dnes pracuje jako učitel. Trýznitele udal prokuratuře v říjnu a nyní je policie zatkla. Arcibiskupství slíbilo, že bude s prokuraturou a soudy spolupracovat.

„Granadský arcibiskup Fransisco Javier Martinez se veřejně omlouval na nedělní bohoslužbě za kněze, kteří se dopustili sexuálního zneužívání. Kněží sloužící mši klekali a lehali tváří k zemi, činili tak pokání. Podobné obřady neprobíhaly pouze v Granadě, ale i v dalších farnostech v Andalusii,“ popisuje redaktor ČRo Pavel Novák.

Kněží měli podle informací španělských médií patřit ke klanu los Romanones. Jde o skupinu duchovních, kteří mají velmi slušný životní standard a spravují různé farnosti v Andalusii.

Španělská televize TVE dokonce spekuluje o tom, že obvinění mají na svědomí další čtyři oběti z řad mladých farníků.

Pavel Novák, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme