Špatné palivo zřejmě nebylo příčinou havárie u Jaroslavli

Hypotéza, že příčinou havárie letadla JAK-42 s hokejisty ruské Jaroslavle bylo špatné palivo, se zřejmě nepotvrdí. Oznámila to dnes ruská agentura civilního letectví po analýze černých skříněk, které se našly na místě nehody. Při letecké trgédii zahynulo 43 lidí – hokejistů a funkcionářů klubu Lokomotiv Jaroslavl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky letounu Jak-42, který havaroval u ruské Jaroslavli | Zdroj: ČTK

O nekvalitním palivu se dosud mluvilo jako o možné příčině tragické havárie. Nedostatečný výkon motorů při vzletu experti také vyloučili. Důvodem tak byla buď chyba pilota, nebo selhání techniky.

První analýza černých skříněk podle expertů potvrdila, že motory letounu byly v pořádku až do střetu s blíže nespecifikovanou překážkou.

Až do odvolání se na jaroslavlském letišti Tušona nesmí do letadel tankovat palivo, které letišti dodává místí jaroslavlská rafinerie.

Dnes se v Jaroslavli koná smuteční rozloučení s oběťmi leteckého neštěstí.

Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl nebudou startovat v nadcházejícím ročníku Kontinentální hokejové ligy. Oznámil to prezident klubu Jurij Jakovlev. Do soutěže se chce klub, jehož většina hráčů ve středu zahynula při letecké katastrofě, vrátit až v příští sezóně. Cílem klubu je teď podle Jakovleva pomoci rodinám - a až pak začít s obnovou týmu.

Tereza Tomášková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme