Špatné počasí komplikuje dopravu mezi Francií a Británií

Společnost Eurostar oznámila, že znovu omezuje provoz rychlovlaků v tunelu pod Lamanšským průlivem. Jako důvod uvádí extrémní meteorologické podmínky zejména ve Velké Británii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžení ve Velké Británii | Zdroj: ČTK

Tímto opatřením železniční společnost reaguje na to, že včera se kvůli poruše zastavil jeden z vlaků plných lidí. Omezení provozů vlaků po kanálem La Manche platí do neděle, pokud se počasí do té doby nezlepší.

Do tunelu nevjedou vlakové soupravy, které mají podle jízdního řádu jet jako první a poslední. Eurostar vyzývá cestující, aby pochopili situaci a cesty lamanšským tunelem z Paříže do Londýne omezili, nebo úplně zrušili. Trasa, po níž se dopravují kamiony a osobní auta zůstává nadále v provozu.

Ve Skotsku mínus 21 stupňů

Zima sužuje celou Evropu. Na skotském severozápadě naměřili rekordně nízké teploty přes 21 stupňů Celsia pod nulou. Kvůli mrazivému počasí se ve Spojeném království na silnicích tvoří ledovka a tisíce domácností v jižní Anglii jsou bez elektřiny.

Nadále jsou zavřeny tisíce škol. Aerolinky Easy Jet zrušily desítky letů ale také cestující ostatních aerolinií jsou vyzýváni aby se o svém letu informovali ještě před tím než vyjedou na letiště. Na londýnském letišti Heathrow se cestující musí spokojit s nedostatkem personálu a s průtahy při čekání na zavazadla.

V Německu si mráz vynutil přerušení říční dopravy na severu země a uzavření několika škol. Také Paříž a západ Francie jsou pod sněhem, který způsobil na některých místech dopravní zácpy.

Igor Maňour, Milan Kocourek, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme