Na australské pláži pózovalo 2500 nahých lidí pro fotografa. Cílem bylo upozornit na rakovinu kůže

Na jedné ze známých pláží v Sydney se v pátek svléklo 2 500 lidí, aby upozornili na nebezpečí rakoviny kůže. Lidé pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka, který je známý svými hromadnými fotografiemi nahých lidí. Počet účastníků se více méně shoduje s počtem lidí, kteří v Austrálii ročně zemřou v souvislosti s rakovinou kůže, napsala agentura AFP.

Sydney Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nudisté na australské pláži Bondi Beach pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka

Nudisté na australské pláži Bondi Beach pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka | Foto: Dean Lewins | Zdroj: Reuters

Známá pláž Bondi Beach se brzy ráno proměnila v místo pro nudisty. Přes dva tisíce účastníků řídil americký fotograf Tunick megafonem. „Kůže nás chrání a také spojuje,“ řekl Tunick. Jelikož se zaměřuje na snímky nahých lidí, tak považoval za přirozené se zúčastnit projektu, jehož hlavním cílem je přesvědčit Australany, aby chodili na pravidelné prohlídky.

Chobotnice po sobě házejí předměty. Vědce to překvapilo, znají takové chování jen u primátů

Číst článek

„Všichni se nazí cítili dobře. To bylo pěkné,“ řekla deníku The Guardian Sarah Bowenová, která se hromadné akce zúčastnila. Měla proto i osobní důvody, protože rakovinu kůže diagnostikovali jejímu otci i její sestře.

„Myslím, že to bylo pro dobrou věc, a líbí se mi si svléct oblečení na Bondi Beach,“ řekl další účastník.

Tunick v Sydney už jeden podobný projekt realizoval, když v roce 2010 vytvořil hromadnou fotografii zhruba pět tisíc lidí u světoznámého sídla opery. Zřejmě nejvíce lidí mu pózovalo bez oblečení v Mexiku, kde se jich sešlo sedmnáct tisíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme