Špidla představil nový sociální plán Evropské komise

Evropská komise má nový sociální plán pro příštích pět let. Dnes tento program prezentoval v Bruselu český komisař Vladimír Špidla, který je za resort odpovědný. Mezi jeho hlavní priority do budoucna patří: řešení nezaměstnanosti, boj proti chudobě a také vytvoření zelené knihy, která by vyvolala debatu o tom, jak reagovat na výrazné stárnutí evropských společností. Kromě toho plán počítá se založením Institutu pro rovné příležitosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

V Evropské komisi dnes komisař Špidla vysvětlil, k čemu by mělo být takové pracoviště dobré.

"Jakkoliv je Evropa pravděpodobně nejlepší ve světovém kontextu, tak přesto existuje rozdíl například mezi platy žen a platy mužů - 15 procent, otcové daleko méně využívají rodičovské dovolené, stále ještě je zřejmé, že nedošlo k dobrému vyrovnání mezi nároky rodinného a pracovního života. A tento institut má být odborný institut, který má sbírat, vyhodnocovat data, interpretovat je a poskytovat tím pádem věrohodné názory na účinnosti politik a na možnosti koncepcí."

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme