Špidla představil nový sociální plán Evropské komise

Evropská komise má nový sociální plán pro příštích pět let. Dnes tento program prezentoval v Bruselu český komisař Vladimír Špidla, který je za resort odpovědný. Mezi jeho hlavní priority do budoucna patří: řešení nezaměstnanosti, boj proti chudobě a také vytvoření zelené knihy, která by vyvolala debatu o tom, jak reagovat na výrazné stárnutí evropských společností. Kromě toho plán počítá se založením Institutu pro rovné příležitosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

V Evropské komisi dnes komisař Špidla vysvětlil, k čemu by mělo být takové pracoviště dobré.

"Jakkoliv je Evropa pravděpodobně nejlepší ve světovém kontextu, tak přesto existuje rozdíl například mezi platy žen a platy mužů - 15 procent, otcové daleko méně využívají rodičovské dovolené, stále ještě je zřejmé, že nedošlo k dobrému vyrovnání mezi nároky rodinného a pracovního života. A tento institut má být odborný institut, který má sbírat, vyhodnocovat data, interpretovat je a poskytovat tím pádem věrohodné názory na účinnosti politik a na možnosti koncepcí."

Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme