Spojené státy hlásí dva případy ptačí chřipky

Virus ptačí chřipky, který v Asii už způsobil smrt osmnácti lidí, byl objeven také ve Spojených státech, v drůbežářském závodě ve státě Delaware. Na místě okamžitě přijali radikální opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obchodník s drůbeží | Zdroj: ČTK

Brzy potom, co byly objeveny první dva případy viru ptačí chřipky na jedné farmě v Delawaru, rozhodli tam o okamžitém vybití 12 tisíc kusů drůbeže. Tento vir se však liší od kmene, který způsobil smrt lidí v Thajsku a ve Vietnamu. Spojené státy před několika dny oznámily, že kvůli této nákaze zakázaly dovoz všech živých ptáků a drůbežích produktů ze světa.

V 80. letech si epidemie kmene viru ptačí chřipky na severovýchodě Spojených států vyžádala vybití více než 17 milionů ptáků.

Na Tchajwanu utratili kvůli ptačí chřipce dalších 230 tisíc kuřat. Pocházejí ze sedmi z celkem osmi farem, kde se v minulých dnech našel méně virulentní kmen viru této nemoci. Už minulý měsíc na Tchajwanu pozabíjeli téměř sto tisíc kachen a kuřat.

Zemědělská rada plánuje na zítřek nákup půl miliónu kuřat, aby pomohla uklidnit ceny, které po objevení ptačí chřipky na ostrově prudce klesly.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme