Spojené státy kritizují Izrael za zacházení s africkými imigranty

Izrael nezachází správně s tisíci Afričanů, kteří se v zemi dožadují politického azylu. Izraelští činitelé také svými výroky vyvolávají nenávistné nálady proti těmto imigrantům. Jen den po rasových nepokojích v Tel Avivu namířených právě proti Afričanům to ve své výroční zprávě o lidských právech uvedlo americké ministerstvo zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čekání na hlasování v referendu v jížním Súdánu | Zdroj: ČTK

Kvůli této časové shodně dnes americkou kritiku izraelského zacházení s uprchlíky citují všechny izraelské noviny. Citují i statistiky - loni dostal mezi Súdánci a Eritrejci azyl jeden jediný, tisíce žádostí dál leží na úřadech.

Zejména v Tel Avivu si přitom Izraelci stále hlasitěji stěžují na kriminalitu mezi Afričany a požadují jejich deportaci. Středeční protest ale přerostl v události, které někteří zdejší novináři přirovnali k pogromům proti Židům v Evropě 19. století.

Premiér Benjamin Netanjahu se také ostře distancoval od vládní poslankyně Miri Regevové, která Afričany na demonstraci označila za rakovinu.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme