USA 0:1 Česko

Spojené státy mají nového ministra obchodu. Miliardáře Wilbura Rosse schválili senátoři

Novým ministrem obchodu Spojených států bude miliardář Wilbur Ross. Američtí senátoři v pondělí schválili kandidáta navrženého prezidentem Donaldem Trumpem do funkce výraznou většinou hlasů. Informovala o tom agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový ministr obchodu USA Wilbur Ross | Zdroj: Reuters

Ross, který během svého nominačního slyšení napadl čínský protekcionismus, považuje za svůj prvořadý úkol analýzu obchodní dohody NAFTA mezi USA, Kanadou a Mexikem, kterou Trump vytrvale kritizuje. Za svůj cíl rovněž označil zvýšení vývozu a posílení americké energetické soběstačnosti.

Ross je - stejně jako někteří další členové Trumpova vládního týmu - miliardář, hodnotu jeho jmění agentura AP odhaduje na 2,9 miliardy dolarů (přes 70 miliard korun).

Díky svým obchodům udržuje styky po celém světě, což jeho stoupenci vnímají jako výhodu pro budoucnost amerického zahraničního obchodu, zatímco kritici v tom vidí možný střet zájmů.

V Senátu výrazně převládla první skupina, když Rosse podpořila nejen velká většina republikánů, ale i nemalá část demokratů. Schválen byl poměrem hlasů 72 ku 27.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme