Spojené státy mohou ohrozit korejské rakety

Pchjongjang má balistické rakety, které by mohly zasáhnout západ Spojených států. Americkým zákonodárcům to v Senátu řekli představitelé amerických zpravodajských služeb. Jedná se o verze severokorejských střel Taepo Dong 2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

balistická raketa | Foto: FAS

Severní Korea má ještě neotestované balistické střely, které mohou zasáhnout území Spojených států. Před branně bezpečnostním výborem amerického Senátu to řekl Lowel Jakoby, ředitel obranné zpravodajské agentury. Nechal přitom otevřenou otázku, zda jsou střely schopné skutečně dostát svému účelu. Také ředitel CIA George Tenet připustil, že Severokorejci mají střely dlouhého doletu,, které by mohly nést jadernu nálož.

Podle mluvčího Bílého domu Ariho Flaishera se budou režimy, jako je severokorejský, snažit zvýšit svou schopnost ohrozit Spojené státy. Proto prezident George Bush usiluje o vybudování protiraketového deštníku.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme