Spojené státy nabízejí Íránu přímá jednání o jaderném programu

Americký viceprezident Joe Biden na mnichovské bezpečnostní konferenci vyzval Teherán k zahájení rozhovorů o kontroverzním íránském jaderném programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký viceprezident Joe Biden řeční na mnichovské bezpečnostní konferenci | Zdroj: Reuters

Na zahájení přímých rozhovorů stále není pozdě, prohlásil v Mnichově viceprezident Biden. Míč je na straně Teheránu, stále je čas na diplomatická jednání.

Bidenův proslov byl prvním vystoupením v Evropě po znovuzvolení Baracka Obamy hlavou Spojených států a čekalo se, jaké zahraniční priority země pro druhé funkční období nastíní.

Právě téma íránského jaderného programu patří k americkým prioritám. Také podle šéfa německé diplomacie Guida Westerwelleho by Írán neměl nabídnutou ruku odmítnout.

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád dnes představil zcela nové ultramoderní bojové letadlo „Dobyvatel 313“. Podle íránských médií odpovídá americkým stíhačkám F18 a patří svou výbavou k nejvyspělejším na světě.

Boom břidlicového plynu změní rozložení sil ve světě, zní z Mnichova

Číst článek

Klára Stejskalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme