Spojené státy nebudou zvyšovat počet vojáků v Iráku

Americká vláda tvrdí, že v Iráku není potřeba více vojáků, a proto tam další jednotky posílat nebude. V současné době mají Spojené státy v Iráku asi 135 tisíc mužů. Prezident Bush, který ozbrojené síly a občany oslovil na vojenské základně Ford Bragg v Severní Karolíně, odmítl stanovit datum pro odchod vojáků z Iráku. Ohlasy na Bushův projev shrnuje z Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Kritici amerického postupu v Iráku z řad kongresmanů tvrdí, že na úspěšné protiteroristické a protipovstalecké operace v Iráku nemají Spojené státy na místě dost vojáků. Pentagon ale tvrdí, že velitelé v Iráku další jednotky nepožadují, a nejvyšší velitel, prezident Bush neplánuje, že by je tam z vlastní iniciativy poslal.

Opoziční demokraté oslovují netrpělivé Američany, kteří chtějí, aby byl v Iráku nastolen pořádek co nejrychleji a vojáci a rodiny věděli, kdy se jednotky začnou stahovat domů.

Americká média si všímají zejména prezidentova výroku, že oběti v Iráku za bezpečnost Spojených států stojí, a jeho žádosti, aby veřejnost nelehkou misi podpořila.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme