Spojené státy nevylučují uzavření ambasády v Damašku

Spojené státy nevylučují, že pro veřejnost uzavřou své velvyslanectví v syrském Damašku. Ambasáda to oznámila poté, co americké vojenské komando v neděli zabilo několik lidí na východě Sýrie. Američané žijící v této zemi také dostali od svých diplomatů varování, aby v napjaté situaci byli obezřetní a nevystavovali se zbytečnému nebezpečí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohřeb obětí útoku | Zdroj: ČTK

Podle Sýrie se Spojené státy v neděli dopustily agrese a terorismu. Při útoku prý zemřelo osm syrských civilistů včetně tří dětí. Washington se k akci oficiálně stále nepřihlásil. Několik amerických činitelů ale uvedlo, že komando vysazené z vrtulníků zabilo muže, který přes Sýrii pašoval teroristy a povstalce do Iráku.

Syrská vláda v úterý nařídila uzavření americké školy a kulturního střediska v Damašku. Obě instituce ale i dnes normálně fungovaly. Sýrie požaduje po Spojených státech omluvu. Vyzvala také OSN, aby útok proti jejímu území odsoudila a zabránila opakování podobných akcí.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme