Spojené státy nevylučují uzavření ambasády v Damašku

Spojené státy nevylučují, že pro veřejnost uzavřou své velvyslanectví v syrském Damašku. Ambasáda to oznámila poté, co americké vojenské komando v neděli zabilo několik lidí na východě Sýrie. Američané žijící v této zemi také dostali od svých diplomatů varování, aby v napjaté situaci byli obezřetní a nevystavovali se zbytečnému nebezpečí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohřeb obětí útoku

pohřeb obětí útoku | Zdroj: ČTK

Podle Sýrie se Spojené státy v neděli dopustily agrese a terorismu. Při útoku prý zemřelo osm syrských civilistů včetně tří dětí. Washington se k akci oficiálně stále nepřihlásil. Několik amerických činitelů ale uvedlo, že komando vysazené z vrtulníků zabilo muže, který přes Sýrii pašoval teroristy a povstalce do Iráku.

Syrská vláda v úterý nařídila uzavření americké školy a kulturního střediska v Damašku. Obě instituce ale i dnes normálně fungovaly. Sýrie požaduje po Spojených státech omluvu. Vyzvala také OSN, aby útok proti jejímu území odsoudila a zabránila opakování podobných akcí.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme