Spojené státy odmítají koordinovat nálety v Sýrii s Ruskem

Spojené státy nehodlají s Ruskem koordinovat nálety proti Islámskému státu v Sýrii. Potvrdil to americký ministr obrany Ashton Carter. Američané a jejich spojenci tam začali s leteckými útoky proti hnutí Islámský stát před rokem. Rusové pak zahájili vojenské akce v blízkovýchodní zemi minulý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský letoun v Sýrii | Zdroj: Reuters

Podle států NATO je nepřiznaným motivem ruské intervence snaha o záchranu syrského režimu, který bojuje s různými skupinami povstalců.

Rusové odmítají kritiku koaličních zemí a tvrdí, že na rozdíl od nich útočí výhradně na cíle teroristů. Tomu Američané nevěří, potvrdil ministr Ashton Carter:

„V souvislosti se zprávami o možné spolupráci protiteroristické koalice s Rusy v Sýrii musím zopakovat, že ruskou strategii tam považujeme za chybnou. Oni se nadále zaměřují na cíle, které nepatří Islámskému státu. Navzdory tomu co říkají Rusové, my s nimi nebudeme spolupracovat, dokud se budou držet takové strategie. Ta je tragicky chybná.“

Sýrie | Foto: Český rozhlas

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme