Spojené státy pošlou Palestincům stamiliony dolarů na obnovu Pásma Gazy

Spojené státy poskytnou Palestincům v přepočtu přes čtyři a půl miliardy korun na obnovu Pásma Gazy. Na dárcovské konferenci v egyptské Káhiře to potvrdil americký ministr zahraničí John Kerry.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničí Spojených států John Kerry

Ministr zahraničí Spojených států John Kerry | Zdroj: Reuters

Během posledního konfliktu s Izraelem přišlo o své domovy na 100 tisíc Palestinců. Kromě toho je zničená i infrastruktura v Gaze. Podle Kerryho potřebují lidé v oblasti okamžitou pomoc i proto, že se blíží zima.

„Kromě příslibu finanční pomoci musí z této konference vzejít i závazek všech přítomných, že budou pracovat na míru, po kterém všchni toužíme. Na míru pro Izraelce, Palestince a pro všechny lidi v regionu. Prezident Obama, já i Spojené státy slibujeme, že se toho pokusíme dosáhnout,“ řekl Kerry.

Peníze na obnovu Gazy přislíbilo také Německo a Velká Británie. Očekává se, že se k nim přidají i další účastnici konference, ať už z Evropy, nebo z arabského světa.

Pásmo Gazy | Foto: Český rozhlas

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme