Spojené státy potvrdily výměnu špionů s Ruskem

Spojené státy vymění 10 špionů za 4 vězněné v Rusku. Oznámilo to americké ministerstvo spravedlnosti. Po několika dnech spekulací tak potvrdilo dohodu, která Washingtonu a Moskvě umožní vyřešit nejvážnější špionážní aféru od konce studené války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Téma dne | Foto: Fotobanka stock.xchng

Desítka obviněných se u newyorského soudu přiznala ke spiknutí za účelem jednat jako agenti cizí, v tomhle případě ruské, vlády. To je prohřešek, za který hrozí maximální sazba pěti let ve vězení.

Žaloba pak stáhla obvinění z praní špinavých peněz, které je vážnější a za které hrozilo 9 z nich mnohaleté vězení. Federální soud na Manhattanu rozhodl o okamžité deportaci celé skupiny do Ruska.

Americké ministerstvo spravedlnosti pak oznámilo výměnu za 4 osoby, které byly kvůli údajné špionáži pro západní zpravodajské služby vězněné ruskými úřady. Potvrdilo tak dohodu, o které se v posledních dnech nejen v Americe intenzivně spekulovalo.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme