Spojené státy potvrzují zlepšení vztahů mezi čínskou a americkou armádou

Spojené státy už nepovažují čínskou vojenskou hrozbu za tak akutní a potvrzují zlepšení vztahů mezi armádami obou zemí. Prohlásil to americký ministr obrany Robert Gates na bezpečnostní konferenci v Singapuru. Právě tam před dvěma roky bývalý šéf obrany USA Donald Rumsfeld ostře napadl vyzbrojování čínské armády, která je početně největší na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přehlídka čínské armády | Foto: AFP

"Zvýšili jsme v poslední době vojenské kontakty na všech úrovních a potvrzuje to i návštěva předsedy sboru náčelníků armády USA v Číně, kdy generál Peter Pace dokonce usedl i do kokpitu nejmodernější čínské stíhačky," prohlásil americký ministr obrany Robert Gates.

Spojené státy přitom potvrzují, že Čína už je schopná vojensky zasáhnout americké území, hlavně nově vyvíjenými střelami dlouhého doletu Tung-feng-41.

Robert Gates ale na bezpečnostním fóru v Singapuru připomněl narůstající ekonomickou spolupráci mezi Washingtonem a Pekingem i vzájemnou obchodní výměnu, která přispívá k vytváření důvěry.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme