Spojené státy povolí opět malé nože na palubě letadel

Nožíky s čepelí o délce maximálně šest centimetrů rozřízly Ameriku na dvě části. Jde přitom o krátké ostří, které můžeme délkou přirovnat třeba k ženskému malíčku. Od konce dubna se budou znovu smět vzít do letadla. Jednu část amerických odborníků i cestujících to nechává v klidu, zatímco ta druhá se bojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nožík

Nožík | Foto: stock exchange

Let 93 nebyl ničím neobvyklý, dokud se mezi cestujícími nezvedli tři muži s noži.

Vzpomínky na 11. září Američany zneklidňují i dnes, řadu let poté, co teroristé s pomocí nožů získali letadla a zaútočili s nimi způsobem do té doby nevídaným. Následovala přísná bezpečnostní opatření.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reakce na povolení nožů na palubě letadel v USA shrnuje Jitka Malá

Koncem dubna americký Úřad pro bezpečnost v dopravě znovu povolí nosit na palubu sportovní náčiní, jako třeba kulečníková tága, a hlavně - nože, i když jen opravdu malé. Letušky protestují, znalci pronášejí stanoviska, cestující brblají.

„Dají se použít jako zbraň. Velký nebo malý nůž, oba mohou způsobit zranění,“ říká za všechny jeden zneklidněný cestující.

Zatímco někteří odborníci dávají cestujícím za pravdu a připomínají, že teroristé 11. září použili obyčejné odlamovací nože, jiní jsou v klidu a zdůrazňují, že se přece nepovolují žádné mačety.

Nabízí se otázka, proč vlastně americké úřady tak citlivé téma otevřely. Chtějí prý hlavně sladit americká pravidla v letecké dopravě s těmi mezinárodními.

Jitka Malá, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme