Spojené státy přijmou deset tisíc syrských uprchlíků, církve chtějí desetkrát víc

Spojené státy plánují přijmout nejméně deset tisíc uprchlíků ze Sýrie. Prezident Barack Obama vyzval ministerstvo zahraničí, aby přesun připravilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama míří do Keni, rodného státu jeho otce

Americký prezident Barack Obama míří do Keni, rodného státu jeho otce | Zdroj: Reuters

Od počátku války v Sýrii přesídlilo do Spojených států pouze 1500 obyvatel konfliktem sužované země. Rozhodnutí Bílého domu je prvním konkrétním závazkem k přijetí dalších uprchlíků.

Podle mluvčího prezidenta Joshe Earnesta tak Washington zvyšuje úsilí pomoci lidem prchajícím před válkou. Od počátku konfliktu Spojené státy vyčlenily na pomoc Sýrii přes čtyři miliardy dolarů.

Část amerických zákonodárců je ale přesvědčená, že vláda v krizi nedělá dost. Skupina amerických senátorů se na prezidenta obrátila s žádostí, aby Spojené státy přijaly do konce roku 2016 až 65 tisíc uprchlíků ze Sýrie. Náboženské organizace vyzývají k přijetí až sto tisíc lidí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme