Spojené státy ruskoamerické? Za dvacet let, tvrdí Žirinovskij

Spojené státy a Rusko se spojí v jedinou obří velmoc. Alespoň to tvrdí extrémní ruský politik Vladimir Žirinovskij, který šokoval veřejnost svojí další kuriózní vizí budoucnosti. "Spojené státy ruskoamerické" se podle něj stanou skutečností už v příštích dvaceti letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Žirinovskij | Foto: Tabloid

Ultranacionalista Vladimir Žirinovskij, známý řadou řadou pozoruhodných výroků a nápadů včetně zavedení mnohoženství v Rusku, přišel s další bombou. Ještě donedávna zavilý nepřítel Spojených států totiž soudí, že je klidně možné, aby se Rusko s Ameriačany spojilo v jednu severoatlantickou supervelmoc. Všechno by podle Žirinovského mělo proběhnout v horizontu dvaceti až třiceti let. Obě země teď prý mají ke sjednocení historickou šanci.

Vypadá to jako velká legrace, jenže Vladimir Žirinovskij není jenom prazvláštní politik, je to také místopředseda ruské Státní dumy, dolní komory Parlamentu. Ale podobní politici přece politiku oživují, takže konečně proč neveřit ve Spojené státy ruskoamerické.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme