Spojené státy slibují Mexiku pomoc ve válce proti drogám

Američané slibují Mexiku pomoc v boji proti drogovým kartelům. Hned tři američtí ministři jednali v Mexico City o tom, jak rozšířit spolupráci, snížit spotřebu drog ve Spojených státech a zabránit pašování zbraní a peněz přes vzájemnou hranici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová | Foto: U.S. Department of State

Drogové kartely jsou problém Mexika stejně jako Spojených států. Tak se dá shrnout vzkaz, se kterým k jižním sousedům dorazila početná americká delegace. Mimo jiné jsou v ní šéfka diplomacie Clintonová, ministr obrany Gates a ministryně pro vnitřní bezpečnost Napolitanová.

Složení skupiny má potvrdit, že vláda prezidenta Obamy myslí svá slova o spolupráci vážně. Mexiko si ale už nějakou dobu stěžuje, že ze severu slyší jen chlácholivá slova a nabídky pomoci, která ale přichází jen pomalu.

Právě spotřeba na americkém trhu mexické drogové kartely živí a roztáčí tak koloběh zločinu a násilí. Umírají při něm každý rok tisíce lidí. Před několika týdny vzbudila ve Spojených státech rozruch vražda tří osob spojených s americkým konzulátem v Ciudad Juárez.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme