Spojené státy varují před teroristickými útoky v Evropě

Americká vláda varuje před teroristickými útoky v Evropě. Lidé cestující na starý kontinent mají být opatrní a obezřetní. Důvodem je nedávno odhalený plán synchronizovaných teroristických útoků na evropské cíle, za kterým údajně stojí šéf Al-Káidy Usáma bin Ládin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: Vojtěch Pohanka

Americké ministerstvo zahraničí dnes potvrdilo to, co se čekalo: vydalo varování před možnými teroristickými útoky na evropské cíle.

Varování nezmiňuje, kde konkrétně by teroristé mohli zaútočit. Vyzývá nicméně občany Spojených států, aby při cestách do Evropy byli obezřetní a opatrní hlavně při návštěvách míst, kde je hodně lidí pohromadě.

Připomíná, že v minulosti už teroristé zaútočili na prostředky veřejné hromadné dopravy: vlaky metra, železnici, letadla, letiště i lodě.

Vít Pohanka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme