Spojené státy vysílají do boje s terorismem i psychology

Američané poslali psychology na základnu Guantánamo, kde vězní několik set lidí zadržených v Afghánistánu. Úkolem specialistů je zjistit, co jsou vlastně lidé, podezřelí z mezinárodního terorismu, zač.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dým nad Manhattanem

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v USA Miroslav Konvalina, Federální úřad pro vyšetřování poslal vědce na Kubu, aby připravili psychologické profily pravděpodobných příslušníků organizace Al-Káida zadržovaných na americké námořní základně. Vedení FBI a jednotliví agenti chtějí porozumět nové generaci mladých teroristů, kteří byli vybráni k podobným útokům, jako byl ten nejhorší z 11. září. Psychology zajímá kulturní zázemí, ve kterém mladí lidé žili, a také to, co se radikálním fundamentalistům "honí hlavou".

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Psychologové vysláni na Guantánamo

O výsledky výzkumu se FBI podělí se CIA a dalšími americkými agenturami. Cílem je přerušit nábor nových teroristů a usnadnit pochytání zákeřných vrahů ve Spojených státech.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme