Spojené státy vytýkají Izraeli vystěhování dalších palestinských rodin

Spojené státy se přidaly ke kritikům nedělního vystěhování dalších dvou palestinských rodin ve východním Jeruzalémě. Do domů v arabské čtvrti Šajch Džarráh se namísto 53 Arabů nastěhovali židovští osadníci. Podobný osud může potkat třicítku domů. Kromě toho si chtějí radikální sionisté v této lokalitě postavit velký obytný komplex.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeruzalém

Jeruzalém | Foto: Corel GALLERY

Podle Američanů takový postup izraelské vlády odporuje jejím mírovým závazkům. Británie vydala ještě ráznější prohlášení. Izraelské vedení se podle něj podvoluje 'osadnickým extremistům'. Londýn tvrdí, že pokud Izrael skutečně usiluje o mír, nemůže nechat takové zásadní věci rozhodovat soudy a komunální úřady.

Izrael namítá, že postupuje podle zákona a že Arabové obývali domy neoprávněně. Zda se do nich mohou opravdu nastěhovat Židé, je ale předmětem teprve probíhajících soudních řízení.

Palestinci spolu s mezinárodním společenstvím tvrdí, že Izrael v okupované, arabské části Jeruzaléma cíleně mění demografické poměry.

Přečtěte si také:
Přes kritiku vystěhovala izraelská policie ve východním Jeruzalémě další arabské rodiny
Američané a Izrael se prý přibližují kompromisu ohledně židovských osad
Izrael údajně chystá hromadné vyklizení několika židovských osad
Izraeli se nelíbí Obamova kritika židovské výstavby ve východním Jeruzalémě
USA protestují proti židovské výstavbě ve východním Jeruzalémě
Izrael zrušil židovskou osadu na Západním břehu Jordánu
Izrael postaví navzdory svým závazkům další stovku bytů pro židovské osadníky

Katarína Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme