Spojené státy znepokojuje šíření organizovaného zločinu z Izraele

Spojené státy znepokojují sítě organizovaného zločinu v Izraeli a jejich rozšiřování do zámoří. Vyplývá to z analýzy amerického velvyslance v Tel Avivu, kterou zveřejnil server Wikileaks. Izraelskou mafii považuje za velký problém i místní policie a tajné služby. Znepřátelené izraelské gangy už si v minulosti vyřizovaly krvavé účty také v Praze. Uniklý americký dokument široce citují izraelská média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tel Aviv | Foto: leonardo-hotels.com

„Je Izrael zemí zaslíbenou organizovanému zločinu?“ Tak se loni ve své analýze doslova ptal velvyslanec ambasador James Cunningham. Zmiňoval obchod s narkotiky i nájemné vraždy.

Americký bezpečnostní aparát přitom v uplynulých letech zaznamenal řadu případů, kdy izraelské rodinné gangy rozšiřovaly distribuci drog do Spojených států a také tam si vyřizovaly účty.

Ambasador připomíná, že zločinci mají i pasy třetích zemí, a tak se volně pohybují po Evropě a pak bez obtíží cestují i do Spojených států.

Americký diplomat shrnul, že izraelskému zločinu dominuje několik židovských klanů, ale že své podsvětí má také arabská komunita.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme