Spojené státy zpřísní vydávání víz

V reakci na teroristické útoky z 11.září začaly Spojené státy zpřísňovat vydávání víz. Jak informuje z Washingtonu zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová, první okamžitě účinné opatření amerického Imigračního úřadu se týká vydávání víz zahraničním studentům, kteří si je musí opatřit ještě před začátkem studia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Svobody | Foto: Vladimír Kroc

Podle dosavadní praxe mohou držitelé turistických či jiných víz zahájit studia a zařídit si změnu vízového statusu přímo ve Spojených státech. Imigrační úřad zároveň navrhuje zkrátit povolenou dobu pobytu pro držitele turistických či podnikatelských víz ze současných šesti měsíců šesti měsíců na třicet dnů.

Imigrační úřad je pod palbou ostré kritiky po té, co se ukázalo, že dva z pachatelů teroristických útoků z 11. září navštěvovali s turistickými vízy školu pro piloty na Floridě po celý rok před tím, než Imigrační úřad USA schválil jejich studijní víza. Cílem zpřísnění vydávání víz je omezit možnost vstupu potenciálních pachatelů teroristických činů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová: Omezení víz

Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme