Spojenecká letadla zaútočila na Irák

Spojenecká letadla zaútočila na vojenské cíle na jihu Iráku. Americké a britské letouny zasáhly tři stanoviště irácké protivzdušné obrany. Útok spojeneckých sil je reakcí na modernizaci irácké protivzdušné obrany, která stupňuje snahu o sestřelení spojeneckých letadel monitorujících bezletovou zónu nad jižním Irákem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mise se podle mluvčího Pentagonu zúčastnilo na padesát amerických a britských letadel, z toho dvacet útočných. Všechny letouny se vrátily v pořádku na základnu. Spojencům se podle agentury Reuters podařilo zasáhnout irácké komunikační systémy, radarová zařízení a stanoviště raket země-vzduch. Spojené státy tento týden odmítly varování iráckého vůdce Saddáma Husajna, aby ukončily letecké hlídky v bezletových zónách na severu a jihu Iráku, které probíhají od války v Perském zálivu. Americký prezident George Bush označil Saddáma Husajna za trvající hrozbu pro sousedy a stabilitu v celé oblasti.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme