Spojenecká letadla zaútočila na Irák

Spojenecká letadla zaútočila na vojenské cíle na jihu Iráku. Americké a britské letouny zasáhly tři stanoviště irácké protivzdušné obrany. Útok spojeneckých sil je reakcí na modernizaci irácké protivzdušné obrany, která stupňuje snahu o sestřelení spojeneckých letadel monitorujících bezletovou zónu nad jižním Irákem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mise se podle mluvčího Pentagonu zúčastnilo na padesát amerických a britských letadel, z toho dvacet útočných. Všechny letouny se vrátily v pořádku na základnu. Spojencům se podle agentury Reuters podařilo zasáhnout irácké komunikační systémy, radarová zařízení a stanoviště raket země-vzduch. Spojené státy tento týden odmítly varování iráckého vůdce Saddáma Husajna, aby ukončily letecké hlídky v bezletových zónách na severu a jihu Iráku, které probíhají od války v Perském zálivu. Americký prezident George Bush označil Saddáma Husajna za trvající hrozbu pro sousedy a stabilitu v celé oblasti.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme