Spojení republikánů a demokratů: senátoři slibují objektivní šetření Trumpových kontaktů s Ruskem

Senátoři z obou hlavních amerických stran slibují objektivní vyšetřování možných kontaktů Donald Trumpa s Ruskem před prezidentskými volbami. Lídři senátního výboru pro zpravodajské informace se distancovali od šetření Sněmovny reprezentantů, které provázejí stranické spory.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump

Donald Trump | Foto: flickr.com, Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0

Lídři senátního Výboru pro zpravodajské informace republikán Richard Burr a demokrat Mark Warner slíbili na společné tiskové konferenci, že vyslechnou všechny klíčové osoby z okolí prezidenta Trumpa a vyžádají si od zpravodajských služeb všechny relevantní informace.

Senátní výbor chce se slyšeními začít už v pondělí, počítá s předvoláním 20 lidí, včetně prezidentova zetě a nejbližšího poradce Jareda Kushnera.

Stejné vyšetřování ve zpravodajském výboru Sněmovny reprezentantů mezitím provázejí spory, republikánský předseda výboru kvůli velmi blízkým vztahům s Bílým domem čelí podezření, že nepovede nestrannou prověrku.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme