Společnost BP údajně zatajuje fakta o ropné havárii

Britská společnost BP čelí novému obvinění. Podle americké firmy Transocean zatajuje dokumenty, které by přispěly k objasnění příčin ropné havárie v Mexickém zálivu. BP to odmítá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ropná skvrna v Mexickém zálivu

ropná skvrna v Mexickém zálivu | Zdroj: ČTK

Transocean vlastnila vrtnou plošinu Deepwater Horizon, kterou si od ní BP pronajímala a na které došlo v dubnu k výbuchu. Už na jaře se obě společnosti při slyšení v Kongresu napadaly a kladly vinu jedna druhé.

Transocean si teď v dopise členům vlády a klíčovým představitelům Kongresu stěžovala, že jí BP odmítá poskytnou základní informace o havárii, které jsou důležité pro objasnění jejích příčin. BP reagovala prohlášením, že jsou tvrzení firmy Transocean mylná a zavádějící.

Obě společnosti už teď čelí stovkám žalob. Hlavní pozornost a kritika amerických médií se ale soustřeďovala na britskou firmu.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme