Spolková kancléřka míří do Moskvy

Německá kancléřka Angela Merkelová pokračuje ve svém náročném zahraničně-politickém programu. Po úspěšné páteční návštěvě Washingtonu ji dnes v Moskvě čeká seznamovací schůzka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Zatímco nové německo-americké vztahy provází oteplení, vůči Rusku chce Merkelová postupovat mnohem kritičtěji, než její předchůdce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: AFP

Gerhard Schröder byl známý svojí těsnou vazbou k Vladimíru Putinovi a nekritičností vůči politice Kremlu. To Merkelová a CDU dlouhodobě kritizovali a kancléřka chce také vůči Moskvě nastolit mnohem tvrdší kurz. Podle náměstka ministra zahraničí Erlera si chce Německo více všímat ruské vnitřní politiky i vývoje na Kavkaze.

To potvrzuje také ojedinělá schůzka kancléřky na německé ambasádě krátce po jednání s prezidentem Putinem. Na tu Merkelová pozvala organizace zabývající se ochranou lidských práv, novináře i opoziční politiky. Právě o novém zákonu, který zpřísňuje činnost nevládních organizací, chce kancléřka s šéfem Kremlu mluvit.

Podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung bude chtít Merkelová Putina vtáhnout i do diskuse o Bělorusku, kde vládne poslední evropský diktátor Alexandr Lukašenko.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme