Spolková rada stále bez místopředsedy

Zatímco koaliční jednání v Německu o vytvoření nové vlády směřují ke svému završení, nové rozložení sil v Bundestagu vyvolalo dosud nepoznanou krizi mezi tradičními stranami a nechtěným nováčkem. Ty totiž už opět odmítly zvolit místopředsedu Spolkové rady za Levicovou - postkomunistkou stranu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín

Berlín | Foto: europa.eu.int

Profesor filmového umění Lothar Bisky počtvrté za sebou neprošel. Poslanci nekomunistických stran ho mají totiž za agenta východoněmecké Stasi. Postkomunisté naopak hovoří o neúctě převážně západoněmeckých politiků vůči občanům bývalé NDR, kteří Biskyho zvolili do parlamentu.

Je to jasná vůle pokračovat v rozkolu Východu a Západu, soudí bývalý šéf - komunista Gregor Gysi. Vedení Bundestagu zůstane tak zřejmě poprvé neúplné. Bisky rezignoval na další kandidaturu a PDS natruc nehodlá nominovat náhradníka.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme