Spolkové země se připravují na možný orkán

Pro 13 německých spolkových zemí platí do dnešní noci varování před větrem o síle orkánu. Na severu země by jeho poryvy měly dosáhnout rychlosti kolem 125 kilometrů v hodině. Meteorologové varují před vážnými materiálními škodami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tornádo

Poničené budovy, omezení provozu na silnicích i železnicích - s tím vším se na většině Německa musí v příštích hodinách počítat. Vítr už o sobě dal pořádně vědět na severu země, kde uvěznil turisty na severofríských ostrovech a znemožnil vyplout rybářským člunům.

V hamburském přístavu se na poslední chvíli podařilo ve čtyřicetimetrové výšce odmontovat reklamní panel o velikosti dvacet krát dvacet pět metrů, který se mohl každou chvílí utrhnout.

Padající stromy a větve zablokovaly několik komunikací a silný poryv větru dokonce převrátil jedoucí kamión. Pro nenaložená nákladní auta i obytné přívěsy platí zákaz jízdy na některých dálničních úsecích.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme