Spolkoví ministři podpořili plán na posílení bezpečnosti potravin

V Berlíně jednali ministři zemědělství spolkových zemí o zajištění větší potravinové bezpečnosti kvůli výskytu dioxinu v potravinách. Po bouřlivém jednání prosadila zásadní změnu v kontrolním systému spolková ministryně zemědělství Aignerová. Budou přísnější požadavky na výrobce krmiv a lepší státní dohled. Německá vláda také získala větší pravomoci při kontrole potravin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drůbeží maso | Foto: Corel GALLERY

Podobný skandál jako s jedovatými dioxiny v krmivu pro drůbež a prasata se podle ministryně Aignerové nesmí v budoucnu opakovat.

"Vláda získá větší kompetence, spotřebitel více informací a výrobcům bude hrozit větší postih," shrnula hlavní body na tiskové konferenci ministryně Aignerová. Ministři spolkových zemí nakonec její akční plán podpořili.

Dosud hrozil výrobcům krmiva trest v maximální výši pěti let. To je vzhledem k vážnému ohrožení obyvatelstva velmi nízká sazba, shodli se ministři všech spolkových zemí.

Napříště by měla také měl vzniknout závazný seznam povolených látek, ze kterých se může krmivo vyrábět a mělo by dojít k důslednému oddělení živočišné a průmyslové výroby.

Klára Stejskalová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme