Spolkový ministr vnitra: Německo je středem zájmu mezinárodního terorismu

Německo je podle ministra vnitra Wolfganga Schäubleho středem zájmu mezinárodního terorismu. Lidé by si s tím ale prý neměli dělat starosti. Schäuble ale zároveň požaduje pro bezpečnostní složky další nástroje pro boj s tímto nebezpečím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wolfgang Schäuble | Foto: Bundesministerium des Innern

Ministr vnitra z křesťansko-demokratické unie (CDU) Wolfgang Schäuble se dlouhodobě snaží získat nové pravomoci hlavně pro potírání terorismu na internetu. Podle něj by se extremistům měly ztížit podmínky, jak na síti rekrutovat nové přívržence nebo plánovat útoky.

V reakci na zatčení dvou islamistů na letišti v Kolíně se spolkový ministr vyslovil pro to, aby se už pouhá návštěva výcvikového tábora teroristů stala trestnou. Podle Schäubleho by se na takovém postupu mělo dohodnout celé mezinárodní společenství.

Ministr v rozhovoru pro stanici MDR Info zároveň ostře kritizoval existenci věznice na americké základně Guantánamo. "Tyto a další záležitosti v kompetenci Američanů usnadňují teroristickým organizacím získávat nové členy," prohlásil Schäuble.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme