Spolupracovníkům Bushe hrozí obžaloba za vyzrazení agentky CIA

Nejbližší spolupracovníci prezidenta George Bushe mohou být obžalováni v případu odhalení identity agentky CIA Valerie Plamové. Obvinění by se mělo týkat také hlavního poradce amerického prezidenta a šéfa kanceláře viceprezidenta.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Po dvouletém vyšetřování toho, kdo z Bílého domu prozradil novinářům identitu agentky CIA Valerie Plameové, se nyní Patrick Fitzgerald přiblížil k bodu, kdy musí rozhodnout, zda esa týmu prezidenta George Bushe porušila zákon.

Jméno agentky Plameové se objevilo v novinách krátce poté, co její manžel, velvyslanec Joseph Wilson, kritizoval prezidenta Bushe za to, že nepravdivě informoval veřejnost o snahách režimu Saddáma Husajna nakoupit uran v Africe.

Z některých výpovědí vyplývá, že informace o Plameové šířili mezi novináři hlavní poradce prezidenta Karl Rowe a šéf viceprezidentovy kanceláře Lewis Scooter Libby. Žalobce Fitzgerald ale zatím zarytě mlčí a novinářům tak zbývají jen spekulace. Pokud se hrozba žaloby na prezidentovy spolupracovníky naplní, může před Bushem může stát největší krize jeho vlády.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme