Sponzor ruské trollí farmy Prigožin si najal právníky. Chce bojovat proti zařazení na sankční seznam USA

Ruský miliardář Jevgenij Prigožin si najal mezinárodní právní firmu Reed Smith, aby hájila jeho společnosti ve sporu s americkými úřady ohledně zařazení do sankčního seznamu Spojených států. Ve středu to oznámila agentura Bloomberg. Prigožin je označován za osobu blízkou Kremlu a za hlavního sponzora Agentury pro výzkum internetu – největší trollí farmy v Rusku.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fake news (ilustrační foto) | Foto: Silvia & Frank | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Petrohradská agentura, kterou údajně Prigožin masivně financuje, je podle západních zpravodajských služeb největším ruským výrobcem a distributorem falešných zpráv.

Agentura, která ovlivňovala americké prezidentské volby, je pověstná trollí farma stranící Kremlu

Číst článek

Její hlavní složkou je Federální zpravodajská agentura (FAN), jejíž produkci začal blokovat vyhledávač Google a některé sociální sítě.

Prigožin a dvě jeho firmy Concord Catering a Concord Management jsou na sankčním seznamu amerického ministerstva financí vydaném v polovině března. Na seznamu je i Agentura pro výzkum internetu. Na Prigožinovy firmy je údajně napojena také společnost, která vysílá ruské žoldnéře do Sýrie.

Prigožin bývá nazýván ‚Putinovým kuchařem‘ kvůli lukrativním zakázkám na dodávky potravin pro armádu a Kreml. Do role oligarchy se podle ruských médií vypracoval z postavení řadového číšníka při obsluhování hlavy státu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme