Spor o známkování profesorky na webu skončil u německého Nejvyššího soudu

Ochrana osobnosti versus právo na svobodu názoru. Právě o to jde ve sporu, který ode dneška řeší Nejvyšší soud v Německu. Profesorka na gymnáziu se domáhá vymazání záznamu o své osobě na populárním serveru, kde žáci a studenti hodnotí své pedagogy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

internet - ilustrační foto

internet - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle všeho velmi nepopulární profesorka vyučuje němčinu a náboženství na gymnáziu nedaleko Kolína nad Rýnem. Na oblíbeném serveru spickmich.de, kde je zaregistrováno několik stovek tisíc uživatelů, dostala velmi nízkou průměrnou známku 4,3.

Pedagožka žádá vymazání jak svého jména a vyučovaných předmětů, tak i nelichotivého hodnocení. Má pocit, že je porušováno právo na ochranu osobnosti i zákon na ochranu dat. U soudu první instance profesorka vyhrála. Pak ale utrpěla tři porážky v řadě.

Verdikt Nejvyššího soudu je očekáván s velkým napětím. Rozhodnutí by totiž mohlo mít vliv i na další servery, které hodnotí třeba úroveň hotelů nebo zdravotnických služeb.

Články na podobné téma:
EU přitvrdí v boji proti zneužívání osobních dat na internetu
Městečko Eu se musí přejmenovat kvůli internetovým vyhledávačům
Ombudsman: Registrace v internetových diskuzích není omezením svobody
Čeští soudci odmítají zveřejňovat údaje o svém majetku na internetu
Představuje internet nebezpečí?

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme