Spoušť smtící zbraně zřejmě tiskl teenager Malvo

Vyšetřovatelé věří, že washingtonským vrahem je mladší z dvojice nedávno zadržených mužů. Deset zastřelených lidí má podle nich na svědomí nezletilý John Lee Malvo. Obávaný odstřelovač pálil z upraveného automobilu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Allen Muhammad | Foto: ČTK/AP

Jak se předpokládalo, sedmnáctiletý Lee Malvo střílel smrtící kulky ze speciálně upraveného starého Chevroletu, který pachatelé podle vyšetřovatelů přeměnili ve vražedný nástroj na kolech. Tvrzení se opírá o výpovědi svědků, videozáznamů z míst činů a dalších důkazů.

Teenager původem z Miami už se k některým činům přiznal. Starší z obávané dvojice vrahů, jedenačtyřicetiletý veterán z války v Perském zálivu John Allen Muhammad kontroloval okolí a měl na starosti nepozorovaný odjezd hned po zásahu oběti.

Nezletilý Malvo bude souzen nejprve ve Virginii, kde mu hrozí i trest smrti. Podle ministra spravedlnosti Johna Ashcrofta si oba pachatelé nejvyšší trest zaslouží.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme